Košarkašice Željezničara deklasirale Slobodu

KK Željezničar je došao do pobjede u susretu 13. kola krnje Lige 12 za žene. Košarkašice najtrofejnijeg bh. kluba bile su bolje od Slobode iz Novog Grada, te su slavile pobjedu rezultatom 73-44. Od samog početka susreta, Željezničar je očekivano bio bolji tim, ali prva četvrtina nije u potpunosti dala naslutiti kako će se meč odvijati do kraja. Željezničar je vodio rezultatom 16-12, a gošće su ipak pružale solidan otpor. Ipak, već u drugoj četvrtini, Željezničar je sjajnom igrom riješio pitanje pobjednika, a poluvrijeme je okončano rezultatom 37-19 za domaći tim. Drugi dio donio je još dominantniju igru domaćih košarkašica, koje su nastavile povećavati svoju prednost. Mada su je na kraju treće četvrtine povećale svega za dodatna 2 poena (50-30), na kraju susreta je ona bila puno uvjerljivija i meč je okončan rezultatom 73-44 za Željezničar. Samra Omerbašić je za Željezničar ubacila 19 poena, uz 11 skokova, dok je Emina Smajić ubacila 18 poena, uz 4 skoka i 2 asistencije. Gošće su pružile blijedu partiju, a najbolja je bila Tamara Radulović, koja je ubacila 8 poena, uz 3 skoka i 2 asistencije. KK ŽELJEZNIČAR: Tekač 6, Smajić 18, Z. Alispahić 8, L. Omerbašić 7, Mešan 8, A. Alispahić, N. Alispahić 4, Hebib 3, Peljto, Trišo, S. Omerbašić 19 ŽKK SLOBODA NOVI GRAD: Odžić 4, Kostadinović, Radulović 3, Goronja 6, Kladar 6, Marijanović 1, Suzić 4, Trbulin, Krakić 6, Radulović 8, Božičković 5, Marčeta 1 Preuzeto sa portala www.sport1.ba Pročitajte više na: http://sport1.ba/kosarkasice-zeljeznicara-deklasirale-slobodu/

KK Željezničar

Sezone 1982. K.K.Željezničar se takmiči u 2 ligi EX-Jugoslavije, sa velikim uspjehom i bez izgubljene utakmice, pod vodstvom trenera Miodraga Veskovića osvaja 1 mjesto i klub vraća u 1 ligu.